Przejdź do głównej zawartości

Trening 23.02.2018


Trening piątkowy,

Trening rozpoczął się zwyczajnie. Po przyjeździe na miejsce szybkie szpejowanie. Rzekłbym bardzo szybkie, bo zaczęliśmy czuć jak nasze palce kostnieją z zimna. Zabraliśmy pomoce naukowe w postaci butelek i w drogę.

GO

Zanim Shadow ustawił buteki i światła Suchy z własnej i nie przymuszonej woli zaczął robić pompki twierdząc, że musi palce u rąk rozgrzać. Wierzyłem mu na słowo, że to działa, ale sam nie spróbowałem..

Pierwsze ćwiczenie polegało na ataku na punkt umocniony. Bylo nas trzech wiec scenariusz był inny niż jak atakuje sie we dwóch. Środkowy utrzymywał w miarę ciągły ogień w kierunku ataku, a skrajni rozchodząc sie na boki, (Kazan nas tego uczyl aby atakowany mial jak najwiekszy kąt patrzenia) zaczynali oskrzydlać. Aż do momentu szturmu. Drugie ćwiczenie było podobne, ale na drodze. W tym jednak przypadku czujka związywała ogniem przeciwnika a ostatni oskrzydlał. Każde z tych ćwiczeń powtórzyliśmy kilka razy, aby poszczególne osoby były po dwa razy na każdej pozycji(środek i oskrzydlanie prawo i lewo).

Ostatnie ćwiczenie (ktore okazało sie przedostatnim) polegało na patrolu na około terenu gdzie mamy dwa punkty wzmocnione. Dużo krzakow, ślisko. Troche sie pogubilismy przy odskoku, ale szybka korekta i ćwiczenie wykonane prawidłowo.

Leżę z Shadim na wzniesieniu pomiędzy drzewami. Na szczęście wziąłem nieprzemakalne spodnie, więc jest mi ciepło i przyjemnie. Dobre miejsce na zasadzkę – wychodzący drogą wchodzą na jasne pole piaszczystej drogi, my na lekkim wzniesieniu pełnym krzaków jałowca, które będą rozpraszać uwagę i dawać nam dodatkową osłonę przed wzrokiem patrolu. Szybkie ostrzelanie prowadzącego, pozwolenie na reakcję, gwizdek przerywa ćwiczenie: kontrola reakcji, rozpytanie kto i jak się odnalazł w sytuacji. Takich szybkich akcji było kilka.

Powrót na parking, niby nic trudnego


Okazało się, że teren bezpieczny, wiec nie zamarzlem.

Co nam to dalo?
  • 1. Zawsze, nawet kak wracamy trzrba byc czujnym. Na trening zazwyczaj wychodzimy w szyku, a jak wracamy?
  • 2. Bezwzględnie dyzcyplina ciszy.
  • 3. Trzeba umiec improwizowac i podejmowac szybkie decyzje.

  • Chlopaki dzieki za trening. Bylo super. Brat